dojazd: Krzykawa Nowa 3 | Bolesław 32-329 mapa 

Gont Blaszany Janosik

Gont blaszany Janosik

janosik dąbrowa górnicza

 

Gont Blaszany JONOSIK – to nasza najnowsza propozycja produktowa – wyrób inowacyjny i jedyny w swoim rodzaju o niepowtarzalnym designie. Punktem wyjścia dla projektantów był orginalny wzór gontu drewnianego – tradycyjnego pokrycia, na stałe wpisanego w przestrzeń architektury podhalańskiej, ale spotykanego w innych rejonach Polski. W efekcie prac powstał gont blaszany JANOSIK, którego wyróżnieniem jest najwyższa jakość i wyjątkowy regionalny charakter. Jego kształt, tekstura i kompozycja nie odróżniają się oryginału, odwzorowując wiernie gont drewniany. Prezentowany wyrób oprócz wyjątkowego regionalnego charakteru, cechują korzystne koszty eksploatacyjne. Dach, pokryty tym materiałem, dorównuję żywotnością pokryciu wykonanemu z dachówki ceramicznej. Gont Blaszany JANOSIK doskonale wpisuję się w oryginalną, zakopiańską stylistyke oraz założenia nowoczenej architektury, podnosząc estetykę całego dachu i harmonijnie współgrają z kompozycją otoczenia. Jest bardzo atrakcyjnym, funkcjonalnym pokryciem o wyjatkowych walorach dekoracyjnych, a jego niekwestionowaną zaletą jest lekkość.

Pracując nad JANOSIKIEM pragneliśmy stworzyć materiał, będacy odpowiedzią na potrzeby inwestorów, dla których bardzo istotnym czynnikiem są względy ekonomiczne. Do tej pory mogły byc one barierą w podejmowaniu decyzji projektowych i budowlanych. JANOSIK generuje dużo mniejsze koszty i jest o wiele trwalszy niż tradycyjny gont drewniany. Gont Blaszany JANOSIKzostał zarejestrowany w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polski pod nr. 21388 oraz Urzędzie ds. Harmonizacji w ramach Rynku Wewnetrznego (OHIM) pod nr. 002521567-0001.

Tradycyjny Wygląd Drewna w Stalowej Formie

JANOSIK przykuwa uwagę wyjątkowym wyglądem, nawiązując do tradycyjnego gontu drewnianego. Efekt ten osiągnelismy, dzieki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznym w parku maszynowym i wytworzeniu bazowego materiału PLADUR Relief Woodz 35-letnią gwarancją. Powłoka PLADUR Relief WOOD zaprojektowana na wzór drewna, doskonale naśladuje jego strukturę, tworząc na dachu niepowtarzalny efekt wizualny.

Wysokiej jakości niemiecka stal, uzyta do wytworzenia JANOSIKA, pochodzi z renomowanej hutyThyssenKrupp Steel Europe – lidera światowego rynku. Dzieki zabezpieczeniu rdzenia stalowego mieszanką cynku i magnezu żywotność blachy została znacząco wydłuzona. Niesamowite wrażenie estetyczne osiągnelismy uszlachetniając materiał teksturą i powłokami lakierniczymi. Wyjątkowa trwałość powłoki lakierniczej gwarantuje grubość 46 mikronów. Gont blaszany JANOSIK cechuje wyskoa odporność na korozję, ścieranie i zabrudzenia. A skuteczna ochrona przeciw promieniowaniu UV zapewnia niezmienną barwę dachu przez wiele lat.

Łatwość użytkowania

JANOSIK to praktyczny produkt, który charakteryzuję się łatwością użytkowania. W przeciwieństwie do gontu drewnianego, ten typ materiąłu nie wymaga aż tak czestej i kosztownej konserwacji oraz impregnowania, przez co jest bardziej funkcjonalny. Uzyta do jego produkcji blacha nie porasta mchem, zachowując niezmiennie nienaganny wygląd pokrycia.

Prosty montaż i szeroka powierzchnia krycia

Niski profil gontu sprawia, że uzyskujemy szeroką powierzchnie krycia, co korzystnie wpływa na ekonomiczność produktu. Gont Blaszany JANOSIK jest prosty i szybki w montażu, dzieki mozliwości układania materiału z obu stron, na cegiełkę. W łatwy sposób można go przetransportować na plac budowy, a następnie na dach. Ponadto produkt charakteryzuję sie niską wagą, dzieki czemu może być z powodzeniem używany przy modernizacji budynków starszego typu, gdyż nie obciązy nadmiernie ich konstrukcji.

JANOSIK ma same zalety

Szczegóły techniczne

Szerokość całkowita: ~1222 mm
Szerokość krycia rzeczywistego: 1170 mm
Wysokość profilu: 6 mm
Grubość blachy: 0,5 mm
Wysokość przetłoczenia uskoku dachówki: 35 mm
Długość modułu dachówki: 380 mm
Ilość modułów na metr kwadratowy: 2,247/m2

Pladur® Relief Wood – blachy z prawnie zastrzeżoną strukturą powierzchni imitującą drewno, system powlekania 3 – warstwowy, grubość powłoki min. 36 mikronów

materiał janosik gont blaszany gwarancja 35 lat

Najlepsze Blachy trapezowe, dachówki blaszane, blachy z posypką, panele dachowe, blachy na rąbek stojący Jaworzno, Katowice, blacha trapezowa sosnowiec, blachodachówka sosnowiec